7 nápaditých způsobů, jak motivovat děti, aby si udělaly úkoly!

15.12.2019

Máte doma školáka a podstupujete každodenní souboj, aby si sedl a připravil se na druhý den? Nadšenců, kteří školní docházku zbožňují a nemohou se dočkat, až se skloní nad učebnicí, moc není.  


Každá máma dobře ví, jak je někdy náročné donutit dítě, aby dělalo něco, na co nemá chuť. Inspirujte se chytrými nápady, které to mohou změnit!

Děti jsou hodně tvrdohlavé bytosti a přesvědčit je, aby se věnovaly věcem, které je nebaví, je náročným a často nervy drásajícím úkolem. Podpořte jejich hravost, přirozenou fantazii a tvořivost a během pár dní poznáte rozdíl.

Vybarvěte stůl

Každý dospělý ví, že vytvořit si inspirativní pracovní prostor podle svých představ výrazně povzbuzuje kreativní myšlení a zvyšuje produktivitu práce. A totéž platí i pro malého školáka. Ať už má vlastní psací stůl ve svém pokojíčku nebo je zvyklý pracovat na školních povinnostech například u jídelního stolu v obýváku, rozložte mu na něj nejrůznější předměty, které má v oblibě a mohou ho inspirovat - pastelky, zábavné tužky, obrázky, fixy, nůžky, barevné papíry, roztomilou gumu ve tvaru oblíbeného zvířátka nebo pohádkového hrdiny. Práce bude hned zábavnější!

Slibte odměnu

Ano, jistě, odměňování dítěte za to, že si poctivě udělá domácí úkoly, může být trochu kontroverzní, ale když to uděláte správně, jde o velmi efektivní metodu. Nemusíte hned slibovat čokoládu nebo bonbony, výborně zafungují třeba půlhodina navíc s tabletem, dvě pohádky na dobrou noc místo jedné nebo víkendový výlet parním vlakem. Každý rodič zná své dítě nejlépe, takže vyberte takovou odměnu, o které jste si jistá, že ho bude správně motivovat, aby dokončilo školní přípravu co nejdříve a bez zbytečného vztekání a odmlouvání.


Více na:

https://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-vychova-a-skola/525865/7-napaditych-zpusobu-jak-motivovat-deti-aby-si-udelaly-ukoly.html?utm_source=supermamy.maminka.cz&utm_medium=copy